סמסונג גלקסי S8 פלוס

ההשקה של הגלקסי S8 הייתה ההשקה החשובה ביותר של סמסונג מזה שנים. אחרי הפיאסקו של הנוט 7 עם הסוללות המתפוצצות, וההורדה של המוצר מהמדפים, סמסונג הייתה צריכה מכשיר שיחזיר לה את אמון הצרכנים – ושיחזיר אותה למשחק. האם הגלקסי S8 עושה זאת? הנה מסקנות מכמה ימים ראשונים של שימוש. ראוי לציין שזוהי איננה סקירה מלאה, אלא רשמים ראשונים בלבד – ובעצם קצת יותר, כי להעמיק ולחקור זה אנחנו. 

קיבלנו לסקירה את ה-גלקסי S8 פלוס , הגירסה המגודלת יותר של הגלקסי S8. מדובר בטלפון בגודל 6.2 אינץ', לעומת ה-5.8 אינץ' של הגלקסי S8 ה"רגיל" מה שגם מאפשר סוללה קצת גדולה יותר, אבל מלבד אלה, שני המכשירים זהים.   

סמסונג גלקסי S8 פלוס

גוון אחד של אפור

הסמסונג גלקסי S8 הוא טלפון יפהפה, אחד היפים שראינו לאחרונה. הגוו שלו, בדומה ל-G6 של LG עשוי פולימר צבעוני מצופה בזכוכית גורילה. התוצאה היא מרהיבה: ציפוי מבריק עם גוון מעט מראתי, שאמנם תופס קצת טביעות אצבע, אבל הן לא מורגשות. המכשיר שאנחנו קיבלנו לסקירה הוא בגוון שסמסונג מכנים אפור סחלב, אבל בישראל ימכרו גם גווני שחור וזהב. בגו המכשיר, מלבד הלוגו הבולט של סמסונג, נמצאים קורא טביעות האצבע שעבר דירה לאחורי המכשיר, המצלמה הראשית המבזק וחיישן הדופק. המצלמה לא בולטת מהגוף, כמו שמקובל בטלפונים מהדור הנוכחי.

המסגרת היא מסגרת מתכתית, דקה מאוד, עם פינות מעוגלות. בראשו של הגלקסי S8 נמצא את מגש ה-SIM וכרטיס הזיכרון, בשוליים הימניים נמצא כפתור ההפעלה, ואילו בשמאליים כפתורי עצמת הקול, ומתחתם כפתור חומרה חדש ולא שגרתי לסמסונג – כפתור ההפעלה של ביקסבי, הסייען הדיגיטלי החדש של סמסונג. כפי שכבר ציינו במקומות אחרים בעולם, הכפתור הזה לא ניתן לתכנות מחדש.

בתחתית המכשיר נמצאים שבכת הרמקול, שקע USB-C ובניגוד למה שדיווחו חלק מעמיתינו על בסיס שמועות, גם שקע האוזניות הישן והטוב עדיין איתנו. הצורה המאורכת והקווים המעוגלים של הגלקסי S8 הופכת אותו למאוד נוח לאחיזה. מכשיר הפלוס שבידינו הוא קצת גדול מדי לטעמנו, אבל עדיין נוח לאחיזה, בזכות היחס 18:9 המאורך שהפך להיות אפנתי עוד ב-G6 וככל הנראה יופיע גם באייפון 8, טוענים אצל המתחרים.

ההשתפכות על המסך

בואו נדבר על המסך. המסך של הגלקסי S8 פלוס הוא לא פחות ממדהים. זה כנראה המסך הכי טוב שראינו עד כה בסלולרי כלשהו. השוליים שלו משתפלים לצדי המכשיר, כבמכשירי ה-Edge מהדור הקודם, כך שיש לנו תצוגה מקצה לקצה ברוחב המכשיר, אבל גם לאורך אין הרבה שוליים, מה שיוצר חזית שהיא כמעט כולה מסך. בשול העליון הדקיק, מצטופפים להם, מלבד שבכת רמקול האפרכסת, המצלמה הקדמית, החיישן הפוטואלקטרי וגם… קורא קשתית, אמצעי אבטחה חדש שסמסונג שילבו כאן, והוא הטלפון הראשון בישראל שמכיל את האמצעי המאוד מגניב הזה (הטלפון היחיד הנוסף שאנחנו יודעים עליו שמכיל קורא קשתית הוא ה-HP Elite X3, שלא משווק בישראל). בנוסף, העובדה שכל החזית היא מסך, חייבה את סמסונג להיפרד מכפתור הבית החומרתי, ולעבור לכפתור וירטואלי שממוקם בעצם מתחת למסך.

האיכויות של המסך הזה ניכרות גם כשמשתמשים במכשיר לצורכי מולטימדיה, וצפייה בסרטים. לגלקסי S8 יש מצב "בידור" מיוחד שבו הוא "בועט" את הרזולוציה למקסימום (ניתן להגדיר את הרזולוציה של המכשיר בשימוש רגיל) של 1440 על 2960 פיקסלים (מסך 2K למעשה), ומגביר את עצמת הצליל. כשמשנים את יחס התצוגה כך שימלא את כל המסך, לרבות השוליים המשתפלים, מתקבלת חוויה סינמטית מצוינת, טובה אף יותר מזו של ה-G6 עם תחושת עומק מצוינת וצבעים חיים מאוד.

סמסונג גלקסי S8 פלוס מהחזית

לצפות בסרטים על הגלקסי S8 זו חוויה, רק צריך להקפיד לא לכסות את שבכת הרמקול עם היד, שזה חיסרון קל. וראוי לציין שלראשונה, מממשת סמסונג את הרכישה שלה של קבוצת האודיו הרמן, וכוללת בערכה אוזניות AKG די שוות. ניסינו אותן – והן סבבה לגמרי, אם אתם חובבים של אוזניות In Ear, ומפיקות צליל הגון. בהחלט הפתעה נעימה.

ניסינו קצת את המצלמה הכלולה, שהיא מצלמת 12 מגהפיקסל טובה מאוד. התרשמנו מיכולות המאקרו שלה, שלמעשה ניצחו אפילו מצלמות רציניות מבחינת קרבה לאובייקט, והתמונות יוצאות עם צבעים טובים ואיזון תאורה מוצלח, למרות שצהובים וכתומים היו קצת כרומטיים מדי לטעמנו. בסך הכל, ממש אין תלונות. הוסיפו לזה יכולות צילום וידאו ב-4K וצילום של תמונות בתשעה מגהפיקסל במקביל, ותקבלו גם כלי הפקה לא רע למי שמצלם וידאו בקביעות. אין כאן שליטה על מיקרופונים ואיזון צליל כמו ב-V20, אבל זהו כלי יותר מהגון לצילום סטילס ולצילום וידאו.

הערכת ביצועים

ואיך הביצועים? כאן, הצטערנו שאין בידינו את הדגם האמריקאי שכולל את הסנאפדרגון 835, הדור האחרון לבית קוואלקום. תחת זאת, יש כאן את ערכת השבבים אקסינוס 8895, הכוללת מעבד מתומן ליבות – אשכול אחד של ליבות במהירות 2.3 גיגההרץ, ואשכול אחד במהירות 1.7 גיגההרץ, שמשודכים ללא פחות מארבעה גיגהבייט של זיכרון. אבל איך זה עובד בפועל? מבחינת פעילות יומיומית וסובייקטיבית, הגלקסי S8 מגיב מצוין. אבל כמובן שאנחנו לא מסתפקים בזה, ומשתמשים גם במבחנים מחמירים יותר. במבחן Slingshot האחרון של 3DMark, הוא עוקף את ה-G6 בכמה מאות נקודות –  לעומת 2075 ב-G6.  

מתלהבים מהגלקסי S8 כמו שאנחנו התלהבנו? בואו לשחק במשחק הגולשים שלנו ואולי תזכו באחד!

ב-GeekBench קיבלנו תוצאות מעניינות ותמוהות במקצת. לעומת ה-G6 היריב של LG, במבחן הליבה הבודדת, ה-S8 מאחור עם 1090 נקודות לעומת 1744 של ה-G6. אבל במבחן מרובה הליבות, ה-S8 מתעשת, מכניס את הליבות שלו לעבודה ומוציא ציון של 4281 נקודות, לעומת 3571 ב-LG. בקיצור, כמו שצפינו עוד בסקירה של ה-G6, במבחני ביצועים סינתטיים, בסך הכל, ה-S8 "אוכל" את ה-G6.

צריך גם לציין שכל כוח העיבוד הזה לא מתבזבז. בדומה לקונטיואום של מיקרוסופט שפחות הצליח, סמסונג שילבו כאן אפשרות להשתמש ב-S8 כמחשב שולחני מלא באמצעות תוסף עגינה שנקרא DeX. הוא ישווק בארץ בקרוב, ואנחנו מאוד סקרנים לנסות את ה-S8 כמחשב מלא, כאשר היישום היחיד המוצלח של טלפון כמחשב שראינו עד כה, הוא ה-X3 של HP, שלא משווק בארץ.

רואה לך בעיניים

צריך לומר גם כמה מילים על הממשק של ה-S8, על כל היבטיו. ממשק ה-Touchwiz הקבוע והמעצבן של סמסונג, כבר לא מעצבן יותר. הוא עוצב מחדש, ועכשיו הוא חלקלק ויפה מתמיד, ומאוד התרשמנו לטובה. גם המקלדת הכלולה של סמסונג, טובה מאוד ולא ראינו סיבה לרוץ ולהחליף אותה במקלדת צד שלישי, כמו שאנחנו עושים עם רוב הטלפונים.

ונעבור לספיישלים.  מבחינת תוספות, סמסונג ירו כאן בכל התותחים, והוסיפו בערך כל טכנולוגיה אפשרית, בגישה הקבועה שלהם של "הכל מלבד כיור המטבח". הפעם זה השתלם, ובניגוד למכשירים קודמים בסדרה, כמו ה-S4 או ה-S5, הגלקסי S8 הוא יצירה ברורה, עם מקשה אחת שכל הטכנולוגיות משתלבות בה יפה. מבחינת אבטחה וביומטריה, יש לנו כאן זיהוי פנים, זיהוי קשתית וזיהוי טביעות אצבע, לבחירתכם. בפועל, כמעט ולא תמצאו את עצמכם מגששים עם האצבע בגב המכשיר כדי לגעת בקורא טביעות האצבעות, ואולי בדרך ללכלך את עדשת המצלמה עם טביעות מיותרות…

סמסונג גלקסי S8 פלוס

תאורת קורא הקשתית בגלקסי S8 פלוס

וזאת למה? קורא קשתית העין עובד ממש טוב. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להרים את הטלפון כך שיהיה בגובה העיניים שלכם, והגלקסי S8 כבר יעשה את העבודה. תענוג. בפעמים הבודדות שהוא נכשל בגלל תאורה חזקה מדי או תנאים קשים דומים, השתמשנו בקורא טביעות האצבע והוא בהחלט היווה גיבוי טוב, אך לא נחוץ לרוב. למעט המקרים שבהם נדרשנו להקיש קוד מספרי במפגיע מטעמי אבטחה של הפעלה מחדש, לא נזקקנו למעשה לנעילה מיושנת בדמות קוד או סיסמא, והביומטריה המשולבת בגלקסי S8 מספקת את הסחורה.

אחרון חביב לפני שנפנה לסוללה הוא ביקסבי. ביקסבי הוא הגירסה של סמסונג לסירי, אלקסה או סייען גוגל. ביקסבי הוא עדיין לא התלמיד הכי מבריק בכיתה, והתוצאות שהוא נותן מזכירות את הדור הראשון של Google Now. אבל ברור שסמסונג משקיעה כאן לטווח הארוך, ואין ספק שביקסבי עוד ישודרג בעתיד עם תכונות נוספות. בינתיים, כדאי להחליף אותו היכן שאפשר עם Google Now.

הסוללה, שהיא גם שונה בנפחה או בקיבולת שלה ליתר דיוק, בין שני הדגמים. הסוללה שכאן, היא סוללת 3,500 מיליאמפר/שעה שמנמנה לעומת 3,000 מיליאמפר ב-S8 ה"רגיל". יהיה לנו קשה לשער לגבי חיי הסוללה של הדגם הקטן יותר, אבל מהשבוע שהתנסינו עם הדגם המגודל, חיי הסוללה היו מצויינים – בפעולה אינטנסיבית הצלחנו להוציא ממנו קרוב ליומיים של פעולה, ובמצב המתנה הסוללה החזיקה לנו קרוב לארבעה ימים. תענוג גדול, בהתחשב בעובדה שעד לפני שנה או שנתיים ועדיין, התרוקנות סוללה מהירה הייתה בעיה רצינית של טלפונים חדישים. תוסיפו לזה את העובדה שה-S8 גם תומך בכל תקן אפשרי של טעינה אלחוטית, שזה תמיד טוב, לצד טעינה מהירה, ותקבלו מכונת עבודה שעם קצת "הפסקות שתיה" ברכב או בשקע מזדמן, תעבוד בלי הפסקה.

הסייען הדיגיטלי ביקסבי בגלקסי S8 פלוס

שלום, ביקסבי

השורה התחתונה

יש לגלקסי S8 פלוס עוד תכונות מצויינות ומשובחות שעוד לא בדקנו, כמו תמיכה בבלוטות' 5 שמאפשר חיבור מלא לשני התקנים במקביל, העובדה שבערכה גם מצורפים מתאמים להעברת מידע, ויש עוד מקום לבחון לעומק יותר את הביצועים ואת יכולות הצילום, אבל בסך הכל, למי שהגיע עד לכאן – כבר עשינו בעצם סקירה די מקיפה במה שאמור להיות רק הצצה, אז אולי נעצור.

לסיכום ובשורה התחתונה, אחרי שבוע עבודה עם הגלקסי S8 מסתמן שזהו אחד מהסמארטפונים הכי טובים כיום בישראל, וכנראה הטוב שבהם כרגע. ה-G6 שסקרנו כאן ממש לאחרונה נותן לו פייט טוב, אין ספק – אבל ה-S8 מנצח בנקודות, ובזכות כמה תוספות שוות של-G6 אין, כמו תמיכה בטעינה אלחוטית, מסך עדיף, זיהוי ביומטרי של הקשתית ותוספות שוות כמו אוזניות AKG כלולות בערכה.

לחובבי החפיצים והמאמצים המוקדמים, הרפורמה של כחלון לא יכלה להגיע בזמן טוב יותר – וחתכה כמה מאות שקלים מהמחיר של שני הדגמים. ה-S8 הרגיל נע סביב 3,200 שקלים ברשתות השונות, ואילו ה-S8 פלוס שבדקנו נע סביב 3,800. אלה לא טלפונים זולים, אבל גם עם תווית המחיר הזו, התחושה שלנו היא שה-S8 מעניק תמורה מצוינת לכסף שלכם. אם אתם מחפשים סמארטפון חדש והתקציב שלכם מאפשר זאת – ה-S8 צריך להיות ברשימה הקצרה שלכם.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

10 תגובותהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner