על שולחן הניתוחים: Asus Zenfone 5

Asus Zenfone

חברות נמצאות בחיפוש מתמיד אחר מנועי צמיחה, בין אם מדובר בשווקים חדשים אשר החברה טרם פעלה בהם, בין אם מדובר בשוק אשר החברה כבר פועלת בו, אולם הדבר מצריך שינוי ארגוני, תפיסתי וכולי.
עד היום, למעט אולי לנובו, וכמובן אפל בשעתו, טרם הצליחה חברת מחשבים "קלאסית", לרתום את עצמה לשוק הסמארטפונים בהצלחה ניכרת. אסוס בתחילה התרכזה בטאבלטים, ב-Padfone טאבלט וסמארטפון, כאשר הסמארטפון משמש כ"לב" הטאבלט, וה-Fonepad הוא סמארטפון וטאבלט באחד בגדלי 6 ו-7 אינץ', אבל אף אחד מהם לא היה סמרטפון של ממש. 
בתערוכת CES 2014, עמד יו"ר אסוס, ג'וני שהיי על הבמה והציג את ליין הסמארטפונים הראשון של החברה, סדרת ה-Zenfone. ניתן היה בנקל לשים לב כיצד לאחר הצגת המפרט הטכני, השתהה מעט שהיי ופעם אחר פעם הכריז בקול תרועה רמה על מחיריהם הזולים של סדרת הסמארטפונים. בחודש האחרון נחתה סדרת ה-Zenfone בישראל, כאשר התמחור הגרסיבי הוא אחד הקלפים בהם החברה מתגאה, לקחנו את ה-Zenfone 5 לבדיקה.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

במבט ראשון ניתן לשים לב כי מדובר במכשיר בעל עיצוב סטנדרטי ופשוט, למעט המרקם המעגלי הלקוח מסדרת מחשבי ה-Zenbook, ואשר נמצא בחלקו התחתון של המכשיר, ובמקשי ההדלקה/כיבוי ועצמת הקול.
מבנה הטלפון מעט גדול, ישנו שטח נדל"ן מעט מיותר, בחלקו העליון והתחתון של המסך, הטמעת מקשי ניווט ווירטואליים או כל תהליך שהיה חוסך כ-1 ס"מ מגובהו של המכשיר, היו בהחלט צעד מבורך.
גבו של המכשיר, הניתן להחלפה והמגיע במגוון צבעים, בעל מראה רענן, עם גב קמור, והחרירים בתחתית המספקים אוויר לממברנת רמקול, משנים קלות את תדמית הסלולרי הפשוט.

Asus Zenfone 5
הצד החיובי בפשטות של ה-Zenfone 5 באה לידי ביטוי באיכות הבניה, הנחשפת כאשר שולפים את הגו, הטלפון יצוק מחלקי פלסטיק גדולים, המוברגים בחוזקה על ידי כתריסר ברגים, ללא חלקים רופפים או עדינים למגע, באופן שניתן לכנותו "מחוספס".

מסך הטלפון מציגה תמונה חדה וברורה, הצבעים נעימים למראה ומדוייקים, והבהירות גבוהה, באור שמש ישיר ההשתקפויות סבירות לחלוטין, דבר המאפשר להשתמש במכשיר בנוחות גם בחוץ.

לאלו אשר מתעקשים להתאים את הצבעים על פי ראות עינייהם, אסוס התקינה מבעוד מועד את יישום ה-Splendid המוכר ממחשבי החברה, אשר מאפשר לשנות את טמפרטורת ובהירות הצבעים, ולשלוט על מצב התצוגה "Vivid".

למעשה יש מספר דברים רעננים בממשק ה-ZenUI של אסוס, כגון הפעלה מהירה, דבר הופך את ה-Zenfone לאחד הסמארטפונים שנדלקים הכי מהר, נכון זהו יחסית פרט מינורי, במיוחד לאור העובדה שלעיתים רחוקות אנו נוהגים לכבות את הסמארטפון, אבל ניכר כי באסוס חשבו מחוץ לקופסא.
ה-ZenUI הוא ממשק נוח ופשוט לשימוש, ישום הטלפון למשל מציג בו זמנית את השיחות האחרונות כמו גם את מקשי החיוג.

Asus Zenfone 5
באסוס בחרו להטמיע מספר רב של יישומים על המכשיר, חלקם שימושיים במיוחד, כגון: What's Next שמציג על גבי מסך הנעילה את הפגישות הקרובות, ואת מזג האוויר הצפוי מחר, ו-Do It Later יישום המטלות של החברה. אמנם, ישנם שלל יישומי  To-Do ב-Play Store, אבל אחת המשימות היא לזכור להוריד אחת, וכאן היישום מתממשק אוטומטית ומראש, כך שאם הטלפון מצלצל, דחייה ב-סמס תוסיף גם תזכורת לחייג לאיש הקשר. חמוד. 
ישום החיסכון באנרגיה מאריך את חיי הסוללה באופן שמאפשר להשתמש במכשיר במשך יום שלם, אבל במצב זה לא מתקבלות הודעות Whatsapp בדחיפה, כמו גם הודעות בדחיפה אחרות, אבל התוצאה בהחלט שווה זאת.

אך כאן בערך מסתיימת רשימת היישומים השימושיים ומתחילה רשימת היישומים הפחות שימושיים במקרה הטוב, והמיותרים במקרה הרע, שיתוף לינקים, גיבוי, מילון, Omlet Chat (צ'אט חביתה?) ועוד.

בנוסף המעבר לעברית איננו חף מתקלות. מרבית הממשק תורגם בצורה טובה, אך למשל מקשי הספרות במהלך שיחה, פרושים הפוך מהצורה בה הם פרושים טרום השיחה, כמו גם תפריטים בהם התרגום כולל מספר אותיות באנגלית שהשתרבבו בטעות. חבל. 

Asus Zenfone

לזכותה של אסוס ייאמר כי החברה נוקטת בגישה חיובית בכל הנוגע לפידבקים ולעדכון ושדרוג הממשק, בתקופה בה סקרנו את המכשיר התקבל עדכון ממשק אחד ובין ארבעה לחמישה עדכונים של האפליקציות השונות. יפה.

יישום המצלמה זכה למספר שידרוגים וביחד עם חיישן המצלמה מתקבלות תוצאות טובות, אפילו מרשימות ביחס למכשיר בקטגוריה, למשל בתנאי תאורה חשוכה התמונה יחסית מפורטת, מהירות הפוקוס ומהירות הצילום.

באופן כללי התמונות בעלות פירוט טוב ושחזור הצבעים גם הוא טוב, למעשה לא ציפינו לגדולות מהמצלמה, אבל זאת הצליחה להרשים לטובה, בתוספת הממשק הנוח וקיבלנו מצלמה סבירה בהחלט.

Asus Zenfone 5

בגזרת הביצועים המכשיר מבוסס על Snapdargon 400 שעושה עבודה טובה באופן כללי, המעבר בין היישומים, זמני טעינה ועוד. בגזרת הגרפיקה לקחנו לסיבוב את משחקי יריות עתירי גרפיקה כגון Brothers In Arms 3, ולמעט פה ושם חריקות קלות, המשחק רץ בצורה חלקה.

חותכים עניין

אם לסכם במילה אחת את הZenfone 5 המילה היא: טוב. זהו בסך הכל מכשיר טוב, בכל מבחן הוא עושה עבודה טובה, המסך טוב וברור, המצלמה טובה, הרמקול חזק וברור, הביצועים טובים, זמן הסוללה טוב גם הוא, ובסך הכל – טוב! תוסיפו לכך את המחיר הנמוך בשוק למכשיר בקטגוריה (1,349 שקלים נכון לשעת הכתיבה) וזהו לטעמנו אחד המכשיר עם יחס העלות/תועלת הטובים ביותר כיום, מיד לאחר ה-Moto G של מוטורולה.

 

מחלקים ציונים

 

[mks_progressbar name="7.5" level="עיצוב" value="75" height="20" color="#eeee22" style="squared"]

[mks_progressbar name="8.5" level="ביצועים" value="85" height="20" color="#eeee22" style="squared"]

[mks_progressbar name="9.0" level="תצוגה" value="90" height="20" color="#03e200" style="squared"]

[mks_progressbar name="8.0" level="מצלמה" value="80" height="20" color="#eeee22" style="squared"]

[mks_progressbar name="8.0" level="רמקול" value="80" height="20" color="#eeee22" style="squared"]

[mks_progressbar name="8.5" level="חיי סוללה" value="85" height="20" color="#03e200" style="squared"]

ציון סופי: 8.8

 

התחברנו:

מסך איכותי

ממשק נוח לתפעול

מצלמה טובה

זמן סוללה

לא התחברנו:

יישומים מיותרים

עיצוב ומראה פשוט

חותכים עניין:

מכשיר ביחס עלות/תועלת מהטובים ביותר בשוק.

Asus Zenfone 5

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

4 תגובותהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner