LG וגוגל השיקו שעוני Android Wear 2

LG smartwatch android wear 2

לפני כמה שבועות דיווחנו כאן שגוגל רמזה ששעוני הדגל של Android Wear 2 לא יהיו מתוצרתה, ואכן כך: LG משיקה ביחד עם גוגל שני שעונים המבוססים על גירסה 2.0 של מערכת ההפעלה Android Wear, שישווקו החל ממחר בארצות הברית, ובחודש הבא גם באירופה.

השעונים החכמים, שפותחו ביחד עם גוגל, מגיעים בשתי גירסאות: גירסת ספורט וגירסת סטייל. שניהם מבוססים על מעבד סנאפדרגון wear 2100 החדש של קוואלקום, לשניהם יש ארבעה גיגהבייט אחסון, ושניהם כמובן פועלים על Android Wear 2.0, אבל כאן מסתיים החלק המשותף.

שעון הספורט, שהוא המעניין והמתקדם יותר טכנולוגית, הוא שעון מגודל (ולפי דן סאפרט מ-TheVerge שכבר סקר אותם, לא כל כך נוח לענידה), עם מסך OLED של 1.38 אינץ'. הוא עשוי מפלדת אל חלד ועם זכוכית גורילה, כולל איטום בתקן של IP68 (מה שאומר שאפשר להתקלח איתו או לצאת לריצה בגשם, אבל לא לשחות), וכולל גם NFC, מד דופק מסוג חדש וקישוריות דור רביעי מלאה, מה שאומר שהוא יכול לפעול גם כמכשיר עצמאי. המחיר שלו יעמוד על 349 דולר.

מבחינת ממשק, הוא כולל שלושה כפתורי חומרה בצדו, כאשר הכפתור האמצעי הוא כפתור שניתן לסיבוב – העתקה מוחלטת של כפתור ה"כתר" של אפל. שני הכפתורים האחרים ניתנים לתכנות, כאשר בברירת המחדל, העליון משמש לזיהוי פעילות ספורט והתחתון מפעיל את גוגל pay.

LG smartwatch android wear 2

השעון השני, הסטייל, הוא שעון פשוט בהרבה ונטול רבות מהתכונות של אחיו הגדול והספורטיבי. אין לו קישוריות דור רביעי, GPS, אין מד דופק או רמקול. באופן בסיסי, זהו שעון חכם הדומה לשעונים שכבר קיימים בשוק, פשוט עם תוכנה חדשה יותר. הוא עם מסך קטן יותר של 1.2 אינץ', וגם הוא עשוי פלדת אל חלד. בניגוד לרצועת הגומי בשעון הספורט, כאן יש רצועת עור וכפתור בודד, שגם הוא בעל פונקציית סיבוב/גלילה של יישומים. השעון הזה יעלה 249 דולרים.

שני השעונים יוצגו בסוף החודש בתערוכת הסלולר הגדולה, MWC 2017 בברצלונה, ואנחנו נהיה שם כדי להתנסות בהם התנסות ראשונית ולדווח.

LG smartwatch android wear 2

על Android Wear 2

Android Wear 2.0 הוצגה לראשונה בוועידת המפתחים של גוגל, Google I/O, והיא כוללת בראש ובראשונה מצב פעולה עצמאי לשעונים, ללא הזדקקות לתיווך של טלפון חכם. בנוסף ישנו גם עיצוב חדש – גוגל מיישמת את המאטריאל דזיין, עקרונות העיצוב שלה לסמארטפונים גם על שעונים חכמים (שאליהם בעיקר מכוונת מערכת ההפעלה), הוספה של תובנות לגוגל פיט, ושינוי עקרוני בממשק הניווט – לא עוד גלילה חופשית לארבעה כיוונים שקצת בלבלה משתמשים, אלא זרימה אנכית של גלילה מלמעלה למטה, כאשר גלילה שמאלה וימינה קיבלו פונקציונליות אחרת. לפי הביקורות הראשונות לשעונים של LG, גוגל שמה כאן דגש על ההתרעות וההודעות, הפונקציונליות המרכזית של שעון חכם והכניסה יותר אפשרויות לתגובה אליהן, כולל מקלדת על פני השעון ורגשונים (אמוג'י). כמו כן, אפשר להתקין אפליקציות ישירות מהשעון, ללא צורך בתיווך של סמארטפון.

פרשנות

עם Android Wear 2.0 והשעונים החדשים, במיוחד דגם הספורט העצמאי, שוק השעונים החכמים מראה סוג של התבגרות מואצת. בדומה לסמארטפונים,  מתפתחת כאן חלוקה לדגמי עילית ודגמי "שוק ביניים", לצד היכולת לפעול באופן עצמאי לחלוטין ובמנותק מטלפון חכם. השעונים החכמים, על אף שהם עדיין תחום נישתי, הולכים והופכים לחפיצים עצמאיים – שיכולים גם לתפוס את מקומו של הטלפון החכם לפונקציות מסויימות, ונראה שהיכולות שלהם רק הולכות ומתרחבות, כמו היכולת לנהל שיחות טלפון ישירות מהשעון עם קישוריות ישירה לרשת הסלולר.

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner