מגמות ב-CES 2015: האני המחובר

Smart armchair

מגזין "החיבור" מביא לכם דיווחים ישירים מתערוכת CES 2015. בכל ימי תערוכת האלקטרוניקה הגדולה בווגאס, נביא לכם דיווחים ורשמים מהאולמות, והכל, בגישה הקצת אחרת של "החיבור".

 

האירוע הראשון של תערוכת CES 2015, הוא CES Unveiled, אירוע מקדים שחושף לא מעט מהחברות המשתתפות. אם לסכם את ההתרשמות הכללית שלנו מכיתות הרגליים באולם שבקומה השלישית של מרכז הכנסים הדרומי במלון מנדליי ביי, הרי שיש שתיים או שלוש מגמות עיקריות השנה ב-CES: האני המחובר, או האני הנמדד, ואינטרנט של החפצים. ובחפצים, אנחנו מתכוונים להכל: ממזלג ועד מכונית. מגמה משנית היא מגמה של התפשטות מצלמות מיוחדות, ובמיוחד רחפנים המצוידים במצלמות.

בתחום האני המחובר, נראה שכולם רוצים למדוד אותנו, ולמדוד הכל. החל מצעדים וכלה בשומן בטני. חברת Parrot הצרפתית הציגה אבטיפוס של אוזניות שמודדות לא רק דופק וצעדים, שכבר הפכו אולי כמעט לתקן, אבל האוזניות של פארוט מודדות גם את זמן הדריכה שלנו בכל רגל (בכדי לזהות בעיות יציבה), את השיפוע של הדריכה ועוד. דבר מגניב נוסף באוזניות של פארוט – יש להן מנגנון ביטול רעשים משתנה, כך שניתן להתאימו לסביבה ולרוץ ברחוב מבלי להיחשף לנזקי הרעש הסביבתי (אבל לכוון אותו כך שנוכל לשמוע מכונית מתקרבת).

חברה צרפתית אחרת, עושה "חגורה חכמה" – חגורה שמכילה חיישנים, שתוכל להתרחב ולהתכווץ לפי הצורך, ותתן לנו מידע לאורך זמן על היקף המותניים שלנו. לדעתי, לאורך זמן, זה מוצר מדכא. מי רוצה לדעת שהיקף המותניים שלו רק עולה והכרס רק גדלה?

וכדי להילחם בשומן הבטני המצטבר, חברה בשם TAO, מציעה כורסה חכמה עם חיישנים שגם מאפשרת לך להתאמן תוך כדי ישיבה. לחברה יש גם מעין "עכבר" שגם הוא מאפשר לעשות אימונים. הכל כמובן מדיד וכמו כל דבר היום – יש לזה אפליקציה.

האינטרנט של החפצים נראה שגם יעשה את הפריצה הגדולה שלו ב-2015, בעיקר בתחום של הבית החכם. חברת netapp, שידועה במוצרים המקוריים שלה, מציגה מצלמה קטנה חכמה, שמסוגלת לזהות פנים של בני הבית, אבל גם פנים זרות – לשדר התרעות ולהציע גם שידור חי של פנים הבית. הרעיון הוא להתקין כמה יחידות קטנות כאלה, ולכסות את הבית כולו.

עוד בעניין הזה, הרעיון של להפוך כל חפץ לחכם ומחובר – בין השאר מזלג וסכין, שמודדים את קצב האכילה שלנו, ואמורים לפתח הרגלי אכילה בריאים יותר, כמו גם בקבוקי תינוקות שמאפשרים להורים לנטר את אופן האכילה של הפעוט. ולבסוף, גם מכוניות מחוברות ושליטה עליהן, כמו גם התקנים חכמים למכונית, הולכים כולם להיות לוהטים בשנה הקרובה.

יהיה מעניין.

 

גילוי נאות: הכותב הוא אורח חברת LG

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner