התנור של מילה יכול לבשל דג בתוך גוש קרח מבלי להתיכו – איך זה עובד?

תנור הדיאלוג של מילה בתערוכת IFA 2017

 

התנור החדש של מילה (Miele) שהוצג בתערוכת IFA 2017, מנהל דיאלוג עם המזון שבתוכו, מה שהעניק לו את שמו (דיאלוג). הטכנולוגיה שנמצאת בלבו היא טכנולוגיית בישול חדשנית, בישול מצב מוצק באמצעות גלי רדיו, שנקראת אצל מילה M Chef, אבל גם הוכרזה על ידי יצרניות נוספות. העיקרון שעומד מאחורי הטכנולוגיה הוא גלי רדיו ממוקדים, שדומים באופיים לגלי מיקרוגל, אבל שונים בתדירות שלהם. הבישול, לטענת מילה, כה מדוייק, עד שניתן לבשל דג בתוך גוש קרח – מבלי להתיך את הקרח, בין השאר בזכות העובדה שבשיטה הזו יש גם לולאת היזן חוזר סגורה, ש-"מדווחת" למקור הקרינה כמה אנרגיה כבר שוחררה.

שתי אנטנות שממוקמות בחלקו העליון של התנור, פולטות גלים אלקטרומגנטיים בתדר של 915 מגההרץ (תדר שנמצא בשימוש גם של מפעילות סלולר אירופיות, ולכן התנור גם מצויד בדלת עבה במיוחד כדי שקרינת הרדיו לא תזלוג החוצה ותפריע לטלפונים). הגלים מגיבים למרקם של המזון, ופליטת הקרינה משתנה בהתאם. במקביל, האנטנות מודדות כמה אנרגיה כבר נספגה במזון, כך שהן "יודעות" לתזמן את הבישול. שיטת הבישול הזו משולבת עם גופי חימום מסורתיים ומאוורר, כך שהבישול כולו עדין ומדוייק יותר מבישול במיקרוגל ולא צולה את המזון מבחוץ כמו באפייה רגילה, במיוחד שקרינת מיקרוגל פועלת בטווח התדרים של 2.45 גיגההרץ, עם גלים כמובן, קצרים יותר מאלה המשמשים בטכנולוגיית ה-M Chef.

לטענת יחסי הציבור של מילה, התנור החדש יכול לקצר משמעותית זמני אפייה ובישול. כך למשל, אפייה של עוגה יכולה להתקצר ל-37 דקות מ-55 דקות, או הכנה של חמין יכולה להתקצר מכמה שעות לכשעתיים וחצי. עוד הם מציינים ששיטת הבישול החדשה, שומרת על מרקם ירקות, עוזרת לסופלה ולבצקים לתפוח מעלה יותר וכיוצא באלה. כמובן, כמו כל מכשיר חשמלי כמעט בימינו, התנור גם יתקשר אתכם דרך אפליקציה, עם אפשרות לדפדף במתכונים וכמובן להפעיל אותו ולתת לו הוראות מרחוק.

במילה מקווים ששפים מקצועיים ובשלנים ביתיים יאמצו את שיטת הבישול החדשה כאחד. הבעיה היחידה? המחיר. התנור הזה הולך להימכר במחיר שלא שווה לכל נפש – מחיר ההשקה שלו יהיה 7,990 אירו.

אם אתם כבר כאן…
רצינו לבקש טובה. בכתבה שזה עתה קראתם הושקעו שעות רבות של איסוף מידע, תחקיר, כתיבה, עריכה, גרפיקה, עיצוב, צילום ועריכת וידאו. בנוסף, יש לנו הוצאות קבועות על אירוח האתר, אחסון, שרתי וידאו, גרפיקה ועוד. “החיבור” נעשה על ידי שורה של עיתונאים מקצועיים, שבשבילם עיתונות היא שליחות, אבל היא גם פרנסה – ואנחנו מעדיפים לעבוד עבורכם, הקוראים. התמיכה הישירה שלכם מבטיחה את המשך קיומו של “החיבור” כמגזין עצמאי, אובייקטיבי, חופשי מתלות במפרסמים, ותאפשר לנו להביא לכם עוד סיפורים מעניינים, עוד תכנים שיוגשו בצורות מקוריות, עוד כתבות, עוד סרטונים ובכלל – עוד. לתמיכה במגזין

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner