ויקס סוגרת מעגל ומשחררת את Wix Code

הלילה סגרה ויקס מעגל. לפני כ-15 שנה אחד המייסדים של החברה, נדב אברהמי, כתב קוד משלו ויצר אובייקטים דינמיים על גבי פלטפורמת פלאש, עוד לפני בכלל שהוקמה ויקס. הלילה, ובאותה היממה שאדובי הודיעה על מותה הסופי של פלאש, הם סגרו מעגל, ושחררו את Wix Code, שמאפשרת למשתמשים שלהם לעשות בדיוק את אותו הדבר – על הפלטפורמה של ויקס.

Wix Code הוא כלי שיאפשר למתכנתים, וגם למעצבים ולמשתמשים מהשורה ליצור אובייקטים חכמים, הכוללים קוד, כמו למשל טיפול במסדי נתונים, לשנות התנהגויות שונות של פריטים באתרי ויקס על פי תנאים ועוד פשוט על ידי גרירה והשלכה וללא כתיבה של קוד בעצמם, כמו HTML, CSS או ג'אווה.

יכולת זו הייתה קיימת בעבר רק באמצעות כתיבת קוד ייעודי. המוצר החדש של ויקס, יכול לחסוך זמן למפתחים ולפתוח בפני אנשים שלא יודעים לכתוב קוד בעצמם, יכולות חדשות שלא היו זמינות להם בעבר, בטח שלא בפלטפורמה של ויקס, ולהתמקד ביצירה.

 

 

 

Wix Code  מסירה בפני מפתחים ומשתמשים מכשולים כמו צורך בשרתים ייעודיים, תחזוקה שלהם או עדכונים וכתיבה של קוד, ומשלבת בין האסתטיקה של אתרי החברה בחזית – ויכולות ג'אווה ומסדי נתונים ברקע (Backend) וליצור יישומי רשת מקוריים משלהם. המוצר שוחרר עוד ביוני, בגירסת אלפא סגורה, וכעת הוא יוצא לגירסת ניסוי (בטא) פתוחה.

"אין לנו את היכולת לספק פיתרון לכל השווקים האנכיים לכל אחד מהמשתמשים שלנו ברחבי העולם, אבל אנחנו נחושים לתת להם את האפשרות לעשות זאת בעצמם. כבר למעלה מעשור שאנחנו מספקים פתרונות לצרכנים, וכעת אנחנו מאפשרים למשתמשי Wix להרחיב אף יותר את יכולות הפיתוח שלהם, בעצמם, כפי שלא התאפשר קודם לכן", אמר אבישי אברהמי מנכ"ל ושותף מייסד של Wix , שהוא גם אחיו של נדב.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner