סוני מציגה מנשא פרוטונים לכיסוח שדים


היום (ו') הכריזה חברת סוני על ההתקן הנישא הראשון בעולם ללכידת שדים וחומרים ממימדים מקבילים. מנשא הפרוטונים, שבנוי במארז קל לנשיאה על הגב, מכיל מאיץ חלקיקים חדיש מסוג סינכרוטרון המבוסס על מגנטים מוליכי על, ושמאיץ חלקיקים המופקים מתוך תא דלק מימני המובנה במארז. מערכת הקירור של היחידה ללכידת ישויות וחומר אקטופלזמי, בנויה מיחידת הליום נוזלי. קרן החלקיקים מוגברת ומועברת ליחידת שרביט הנשלפת מן המארז, ושכוללת ידית ארגונומית והתקן נוח לשליטה מדויקת באלומת החלקיקים של הקרן. המנשא עמיד בפני מים ורפש אקטופלזמי.

מנשא הפרוטונים הוא פרי מחקר בן 30 שנה, שמבוסס על מחקריו פורצי הדרך של ד"ר איגון ספנגלר מאוניברסיטת קולומביה, ושוכללו בידי מהנדסי סוני בשיתוף עם ד"ר ג'יליאן הולצמן, מומחית חימוש ומהנדסת גרעין. נשיא סוני, קזואו היראי אמר בהודעה לתקשורת: ״השלמת מנשא הפרוטונים, מושא חלומותיהם של המהנדסים הדגולים ביותר בעולם מאז מחקריו החלוציים של ד״ר אגון ספנגלר מאוניברסיטת קולומביה, היא דוגמה לחדשנות פורצת הדרך של סוני. המוצר מספק את חוויית ה׳וואו׳ שחשובה כל כך לערכינו כחברה.״

מנשא פרוטון מכסחי השדים

1 באפריל של מכסחי השדים

כל האמור מעלה, כמובן, הוא מתיחת 1 באפריל מושקעת למדי מצד סוני, שהיא גם הבעלים של אולפני קולומביה המפיקים את האתחול של סרטי מכסחי השדים. ברם, היופי הוא שפול פיג, הבמאי של מכסחי השדים החדש (הפעם אלה בכלל מכסחות שדים, כלומר צוות נשי), מקפיד על דיוק מדעי יוצא דופן: פיג שכר את שירותיו של ד"ר ג'יימס מקסוול, כ"מדען חלקיקים ביתי". מקסוול, בניגוד לעמיתיו הבדיוניים, הולצמן מהסרט הנוכחי וספנגלר מהסרט המקורי (דוקטור איגון ספנגלר גולם בידי השחקן הארולד ראמיס, שנפטר לפני כמה שנים), הוא באמת פיזיקאי ועמית מחקר בכיר במעבדת המחקר הגרעיני של MIT. מקסוול אחראי לכך שכל המדע שמעורב בסרט הבדיוני, יהיה מדויק ככל האפשר.

מנשא פרוטון מכסחי השדים

הוא מספר בסרטון מטה על העיצוב שלו לנשק האגדי ללכידת רוחות של מכסחי השדים, ועל העדכון האישי שלו ליחידת הסייקלוטרון המקורית מהסרט מ-1984, שמבוססת על אלקטרודות. מקסוול יצר לה גירסה עדכנית, הסינכרוטרון, שמבוסס על מגנטים ומוליכי על, והוא בעצם מאיץ חלקיקים מעגלי, כמו מאיץ ההאדרונים הגדול – רק בגירסה מוקטנת מאוד, שאפשר לשאת על הגב, ושוקלת 6.66 ק"ג בדיוק.

עוד מספר בסרטון מקסוול, שעמיתה שלו מהמעבדה, לבקשתו של פיג, עוברת אפילו על תרשימי הלוחות והפתקים שתלויים במעבדה הבדיונית של ד"ר הולצמן ומוודאת שהנוסחאות מדוייקת, שמא מעריץ מכסחי השדים שבמקרה מבין גם בפיזיקת חלקיקים יתפוס אותם בשגיאה… מנשאי הפרוטון והסרט עצמו יהיו זמינים ב-15 ביולי בארצות הברית, וב-21 ביולי בישראל.

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner