עכשיו זה רשמי: מוטורולה חוזרת לישראל

כמו שנחשף לראשונה ב"החיבור" – מוטורולה חוזרת לישראל. היום (ב') אחרי צהריים הודיעה חברת יורוקום, שבמשך שנים הייתה היבואנית של מותגי נוקיה ו-ZTE לישראל, שהיא תייבא את הטלפונים של מוטורולה לישראל. בתחילה יהיו אלה דגמי המוטו X Play והמוטו G הפופולריים, ולפי הדיווח של אתר TGSPOT, מחיריהם בישראל יעמדו על 2,300 ו-1,200 שקלים בהתאמה.

לפני שנה (כמעט בדיוק) נפגשנו עם איימר לונקסאן, נשיא אירופה בלנובו, שהיא כיום הבעלים של מוטורולה, והוא זה שיידע אותנו שהחברה שהמציאה את הסלולרי – שבה לישראל אחרי שנים ארוכות שבהן נעדרה מהשוק המקומי.

בשיחה הוא סיפר שמיד עם השלמת הרכישה של חטיבת הניידות של מוטורולה בידי לנובו בסוף השנה (לנובו קנתה את מוטורולה מגוגל תמורת כשלושה מיליאOLYMPUS DIGITAL CAMERAרד דולרים בתחילת 2014) – החברה תציג אסטרטגיית שוק למותג שהמציא את הסלולר – ובין השאר, הכריז כי מוטורולה תחזור לשוק הישראלי. למוטורולה, מאז רכישתה על ידי גוגל, יש בשוק כמה דגמי טלפונים מוצלחים, כמו המוטו X הניתן לעיצוב אישי, והמוטו G והמוטו E שמצליחים מאוד בפלחי השוק הנמוכים כמו גם השעון החכם המדובר, מוטו 360

"בחלק מהשווקים נלך עם המותג של לנובו, ובשווקים אחרים נלך עם המותג של מוטורולה. ואולי, בחלק מהם נשווק גם וגם! זה לא בלתי אפשרי. אבל כרגע, הקונספט הוא בגדול, שתראו את לנובו בשווקים מתפתחים, ומוטורולה בשווקים בוגרים".

בתשובה לשאלת "החיבור" מה נחשבת ישראל – לשוק מגיח או בוגר, השיב לונקסאן כי ישראל נחשבת לשוק בוגר בעיניהם.  חידדתי והקשיתי – האם סביר שנשוב לראות את מוטורולה בישראל? ועל כך ענה נשיא אזור EMEA בטון פסקני שכן.

"אין לנו דת", אמר סגן הנשיא הבכיר, "אנחנו אנשים פרגמטיים ופשוטים. אנחנו מקשיבים לקלט ובוחנים מידע. בדקנו את המודעות למותג של מוטורולה ולנובו בתחום הטלפונים. אם אתה קונה טיפוסי, אתה רוצה לקנות טלפון… גילינו שמוטורולה, גם בצורה נעזרת וגם בצורה שאינה נעזרת – עדיין מקבל ציונים מאוד גבוהים, כמו בשנות התשעים (שנים שבהן המותג מוטורולה היה מהחזקים בשוק הסלולר – נ.ל.), וזה הגיוני. זה מותג שמישהו בנה במשך שמונים שנה. הוא לא נעלם בבת אחת מתת המודע של האדם הבודד", אומר לונקסאן.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

2 תגובותהשמיעו קולכם

 • תודה על הכתבה ועל הבשורה!
  באמת, מדובר בחברה מן השורה הראשונה, ובאמת, חברה שיכולה לתת FIGHT לא רע לחברות הנוכחיות.
  בארה"ב היא חברה מהנחשבות ביותר בתחום הסלולר.
  לכשעצמי, אני זוכר את ה RAZER המיתולוגי, ועדיין משתמש – כמעט כל יום – בטאבלט XOOM של מוטורולה – ללא כל תקלה או בעייה. מדובר באיכות אמיתית, ומאריכת ימים.
  בוודאי יש בין הקוראים ותיקים שזוכרים מן הצבא את מכשירי מוטורולה, שגם אם היו נפגעים מירי, וגם אם היית עובר עליהם בטנק, היו ממשיכים לעבוד:))

  נקווה ונמתין למוטורולה,

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner