הרובוט הטרמפיסט נרצח במסעו בארה"ב

ארצות הברית לא הייתה טובה להיצ'בוט, הרובוט הטרמפיסט, ששרד בהצלחה מסעות המבוססים על נדיבות זרים בקנדה ובגרמניה. שבועיים לאחר פתיחת מסעו, שנועד להביא אותו כל הדרך מבוסטון אל סן-פרנסיסקו, הסתיימה דרכו של הטרמפיסט המכני אחרי חמש מאות קילומטרים ועשירית מהמרחק בלבד, כשהוא שדוד וחבול לצד הדרך בפילדלפיה.

ההיצ'בוט תוכנן על ידי יוצריו הקנדיים לעמוד בצד הדרך ולבקש הסעה לכיוון מחוז חפצו כשילוב בין ניסוי חברתי לפרוייקט אמנות. הרובוט, המצויד ב-GPS שמאפשר ליוצרים לעקוב אחר מיקומו, מסוגל לנהל שיחות פשוטות בשפה טבעית ומצלם תמונות מהמסע כשלוש פעמים בשעה. הוא נבנה מרכיבים זולים ובחלקם ממוחזרים, בערך כולל של פחות מאלף דולר, כדי להעלות את סיכויי הישרדותו בעולם האכזר שבחוץ, ובטיולו הקנדי הצליח לעבור כמעט 5,000 קילומטרים, המרחק בין האליפקס וקולומביה, במעט פחות מחודש. ארצות הברית, מתברר באופן לא מפתיע, היא מקום מסוכן יותר.

יוצרי הרובוט מצאו אותו בסוף השבוע מוטל לצידי הדרך כשידיו קרועות וראשו חסר. בעקבות זאת הם פרסמו את ההודעה הבאה: "מסעו של היצ'בוט הסתיים אתמול בלילה בפילדלפיה לאחר מעט יותר משבועיים במהלכם הוא ביקר בבוסטון, סאלם, גלוצ'סטר, מרבלהד וניו-יורק. לצערנו, היצ'בוט הושחת במהלך הלילה האחרון בפילדלפיה; לפעמים דברים רעים קורים לרובוטים טובים. אנחנו יודעים שחובבי היצ'בוט יחושו אכזבה, אבל מבטיחים שלא מדובר בסופו של הניסוי הגדול הזה. כרגע נתמקד בשאלה 'מה ניתן ללמוד מהמקרה הזה?', ונחשוב על הרפתקאות חדשות עבור רובוטים ובני אנוש".

מאז איסוף שרידיו של היצ'בוט הועלה לרשת צילום, כביכול של מצלמת אבטחה, שמראה אדם בועט ברובוט על רקע רחוב בשעת בוקר מוקדמת. תיאוריה אחת טוענת שאין במקום המצולם כלל מצלמת אבטחה, ושהשחתת הנוסע הרובוטי, צילום הסרטון והעלאתו לאינטרנט נעשו על ידי אותם אנשים, הווידאו בלוגרים שאספו אותו לנסיעתו האחרונה, אד בסמאסטר וג'סי וולנס. אולי גם רובוטים צריכים להתחיל לדרוש את הזכות לשאת נשק.

Hitchbot

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

אודי יוגב

אודי יוגב כותב על משחקי מחשב והתעשיה שגדלה סביבם מאז שנת 2000, כותב, כתב או שימש כעורך עבור ynet, נענע10, vgames ו-Games.co.il. הזיכרון השני שלו הוא הפעם הראשונה שהוא קשר את שרוכי הנעליים לבד. הראשון הוא של משחק פונג ביתי מאטארי, שהפגישה איתו היוותה, מתברר, סוג של התחלה של סוג של קריירה.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner