גוגל מתפצלת למספר חברות

brin, schmidt and page in autonomic car

בפרסום בבלוג החברה הערב (ב') הודיע לארי פייג', מייסד ומנכ"ל גוגל על הקמתה של חברת אחזקות בשם אלפאבית, שתהפוך לחברת האם של גוגל. גוגל עצמה, על תחומי המחקר השונים שלה, תתפצל לכמה חברות.

בכך, מאמצת גוגל את מודל הפעולה של החברה המצליחה של המולטי מיליארדר ווארן באפט, ברקשיר התאווי, המתפקדת כחברת אחזקות של מגוון חברות בת בתחומי תעשיה שונים, ביניהן ישקר הישראלית.

ברשימת החברות הבנות של אלפאבית החדשה, שתתפקד בעיקר כחברה של קניין רוחני, ימצאו גוגל עצמה, שתמשיך להחזיק ולנהל את תחומי החיפוש, הפרסום והמדיה ברשת כמו יוטיוב וגם מערכת ההפעלה אנדרואיד. חברת Life Sciences, שתתמקד במחקר רפואי ובריאותי, קאליקו, חברת ביוטק שתתמקד בטכנולוגיות נוגדות זקנה, חברת ההתקנים החכמים nest, חברת fiber (לשעבר google fiber), המספקת תשתיות פס רחב בסיבים אופטיים במספר ערים בארצות הברית, גוגל וונצ'רס וגוגל קפיטל שיהוו את זרוע ההשקעות של הקבוצה, וגוגל X, שתהווה חממה (אינקובטור) לטכנולוגיות חדשניות כמו מכוניות אוטונומיות (לשעבר מעבדות X של החברה).

לארי פייג' וסרגיי ברין, מייסדי גוגל, יעמדו בראש אלפאבית. סאנדר פיצ'אי, שכבר גם ככה נהנה מסמכויות רחבות על כל המוצרים של גוגל, יקבל עכשיו את התואר של מנכ"ל גוגל, שתתפקד מעכשיו כחברת בת של אלפאבית.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner