הגלגינועים של dott מושקים בישראל

סקוטרים של dott חונים בתל אביב

חברת dott ההולנדית נכנסת לתחום הצפוף של סקוטרים חשמליים (גלגינועים בעברית) להשכרה בתל אביב. החברה, שפעילה ברחבי אירופה ב-45 ערים, משיקה את השירות שלה בתל-אביב, שהיא העיר הראשונה מחוץ לאירופה שבה dott תפעל. החזון של החברה כפי שהוצג לנו השבוע במסיבת העיתונאים, הוא שזעיר-תחבורה צריכה להיות זמינה כמו תחבורה ציבורית. dott רוצה לחבר את כל האזור המטרופולין של גוש דן בעתיד, ולשלב אותו עם תחבורה ציבורית.

בשלב ראשון, ברחבי תל אביב ייפרש צי של 1,800 גלגינועים, בטווח של 52 קמ"ר. dott טוענים שהשירות שלהם יהיה השירות הכי זול לעומת המתחרות כמו Bird, Lime או Wind ויעמוד על שקל לדקה, ללא דמי שחרור מנעילה. הנסיעה הראשונה תהיה בחינם. למשתמשים קבועים יוצעו מסלולים כמו 2 נסיעות ב-15 שקלים או 30 נסיעות ב-120 ועוד, כאשר נסיעה בודדת מוגדרת כחצי שעת שימוש.

dott שמה דגש על שימוש בטוח, גם למשתמשים וגם להולכי הרגל, בעיה שהפכה להיות כאובה מאוד תרתי משמע, עם ריבוי הפגיעות של כלי רכיבה חשמליים בהולכי רגל, בשל נהיגה לא אחראית. אז הם עומדים לשים מצדם כמה סייגים: ראשית, השירות מיועד לבני 18 ומעלה, באזורים מסויימים תוגבל מהירות הגלגינוע ל-15 קמ"ש (ולא יותר מ-25 קמ"ש בכל תנאי), כמו גם אזורי חניה ייעודיים, במקום לראות גלגינועים זרוקים על המדרכה, שמהווה גם נזק וגם מפגע סביבתי.

לעוד תכנים מעניינים עקבו אחרינו באינסטגרם או בטיקטוק

עוד בצד הבטיחות, לקורקינטים החשמליים של dott יש אתתים, מעמד לסמארטפון עם טעינה, קסדה מובנית, וגלגלי 12 אינץ', שהם יציבים יותר. dott גם מתנסה עם טכנולוגיה שתדע לזהות נסיעה על מדרכה, ושימוש בחיישנים כמו ג'יירוסקופים ואקסלרומטרים כדי לזהות את דפוסי הנסיעה ולייצב את הכלי במידת הצורך.

נהניתם מהקריאה? שמחים לשמוע.
בכתבה שזה עתה קראתם הושקעו שעות רבות של איסוף מידע, תחקיר, כתיבה, עריכה, גרפיקה, עיצוב, צילום ועריכת וידאו. “החיבור” מופק על ידי שורה של עיתונאים מקצועיים, שבשבילם עיתונות היא שליחות – אבל היא גם פרנסה ואנחנו רוצים לעבוד עבורכם, הקוראים. 

התרומה שלכם (בעלות של כוס קפה) מבטיחה את קיומו של “החיבור” כמגזין עצמאי, אובייקטיבי, חופשי מתלות במפרסמים, ותאפשר לנו להביא לכם עוד סיפורים ומידע מעניין ומועיל, כל יום. 


אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner