הרצאות

חיבור ידע הוא מיזם ההרצאות של החיבור. אנשי מערכת "החיבור" ישמחו לבוא ולהרצות בפני כל קהל סקרן. ההרצאות שלנו משלבות מומחיות וידע לצד הגשה קלילה ומתובלת באנקדוטות ופרטים מסקרנים של מאחורי הקלעים.

כרגע אנחנו מציעים הרצאות של ניב ליליאן, העורך האחראי של המגזין, ועיתונאי חוקר בעל ניסיון של כעשרים שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת ושוק הטלפוניה הביתית על גבי רשת.

ניב משלב בין הידע העצום שלו שנצבר מעשרים שנות כתיבה וסיקור של טכנולוגיה, מתחקיר וכתיבה של אלפי כתבות, פרשנויות ומאמרים ובין הניסיון שלו כמרצה באקדמיה (מזה מספר שנים ניב הוא מרצה לעיתונות חוקרת במסלול לתקשורת וקולנוע בסמינר הקיבוצים), ובפני קהלים שונים ומגוונים. ההרצאות שלו

ניב ליליאן

ניב ליליאן, עורך אחראי מגזין "החיבור"

מותאמות לכל קהל שהוא, הן מעשירות אך מוגשות בצורה קלילה ונהירה לכל אחד, גם לטכנופובים גמורים.

להזמנת הרצאות צרו איתנו קשר בטופס או בדואל: [email protected].
השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם!

ההרצאות:

מגרזנים לוויקיליקס – על ההיסטוריה והתרבות של האקרים

בארץ הרובוטים –  רחפנים, סוכנים חכמים, עוזרות דיגיטליות ובוטים. על הבינה המלאכותית ואיך היא משנה את החיים שלנו, ממשלוחים דרך חיפוש מידע ועד מקצועות שהולכים להיעלם כמו מחסנאים וקופאיות

מהפכה עם מקלדת – איך האינטרנט שינה משטרים והחזיר את הכוח להמונים? מדוע פרופסור ישיש אחד מבוסטון מוגדר כאוייב האומה האיראנית, ומה הקשר בין פייסבוק למחאת הלחם במצרים?

בין מציאות מדומה למציאות מתווכת –  כיצד המציאות המדומה משנה את עולמות התוכן ואיך ייראו החדשות בעתיד

מאחורי הכתבה –  כיצד מתנהלת תעשיית החדשות הישראלית, מה האינטרסים הסמויים ואיך נולדות הכתבות שאנו קוראים בעיתון?

עלי מגזין –  על ההיסטוריה של מגזינים

ניב ליליאן הוא גם כותב ופרשן קבוע בנושאי טכנולוגיה בכמה כלי תקשורת גדולים בישראל ובעולם, ביניהם Computer Weekly, הארץ, מאקו, ערוץ 1, וואלה! ו-i24news. הנה כמה מהופעותיו הטלוויזיוניות:

להזמנת הרצאות צרו איתנו קשר בטופס או בדואל: [email protected]

banner